Formularz kontaktowy
zarejestruj się
 
 

Zaperfumowanie

 

 

Tu rządzi prosta zasada: im większa zawartość olejków zapachowych, tym lepsza jakość produktu – i co za tym idzie – jego wyższa cena.

 

 

Esencja perfum (essence de parfum), najbardziej esencjonalne specyfiki, zawierają od 22 do 40% olejków zapachowych. Uważane są za najbardziej szlachetne ze względu na ogromną wydajność – zapach perfum utrzymuje się bardzo długo, nawet kilka dób. Wysoka jakość eliksirów idzie w parze z ich ceną – za najdroższy, Clive Christian No. 1, trzeba zapłacić nawet 2350$ za flakon 30 ml.

W esencji 3G zaperfumowanie wynosi w zależności od zapachu od 30 do 40%.

 

 

Woda perfumowana (eau de parfum). Od 10 do  18% jej zawartości to olejki zapachowe. Niewątpliwą zaletą wód perfumowanych jest fakt, że są tańsze od esencji perfum i dostępne na rynku.

 

 

Woda toaletowa (eau de toilette) to najpopularniejszy kosmetyk zapachowy. W jej skład wchodzi od 4 do 12% olejków zapachowych, które uwalniają aromaty przez kilka godzin. Jest zdecydowanie lżejsza od wód perfumowanych. Zazwyczaj trzeba jej jednak użyć kilkukrotnie w ciągu dnia.

 


Woda kolońska (eau de cologne) zawiera mniej olejków zapachowych, bo tylko od 3 do 5%, więc ma delikatniejszy zapach od wody toaletowej. Można ją aplikować kilka razy dziennie.

 

 

Woda odświeżająca (eau fraîche) ma najniższą zawartość czystych substancji zapachowych (1 – 3%), dlatego – jak sama nazwa wskazuje – służy jedynie do delikatnego odświeżania, a nie nadawania długotrwałego zapachu.